Álmok (Yume, 1990) BDRip.Hun.x264
Színes, szinkronizált, japán dráma, fantázia


Álmok (Yume, 1990) BDRip.Hun.x264 1990-Almok

Stáblista:
Rendezte:  Akira Kurosawa, Ishirô Honda
Író: Akira Kurosawa
Operatőr: Takao Saitô
Vágó: Tome Minami
Zene: Shinichirô Ikebe
Művészeti rendezés: Yoshirô Muraki

Szereplők:
Akira Terao...............................Én
Mitsuko Baishô.......................„Én” anyja
Toshie Negishi.........................Anya gyermeke
Mieko Harada.........................A Hótündér
Mitsunori Isaki........................Én vagyok fiúként
Toshihiko Nakano................."Én", mint fiatal gyermek
Hisashi Igawa........................Atomerőmű dolgozója
Ikariya chôsuke.....................A síró démon
Chishû Ryû...........................Idős ember
Martin Scorsese...................Vincent van Gogh
Masayuki Yui........................A hegymászó csapat tagja
Tessho Yamashita...............Másodtiszt
Misato Tate..........................Őszibarackfák-tündér („Az őszibarack-gyümölcsös” szegmens)
Catherine Cadou.................Egy nő a mezőkön ("Varjak" szegmens)
Mieko Suzuki......................- A nővérem vagyok

Tartalom:
Mesegyűjtemény Akira Kurosawa rendező visszatérő álmai nyomán. Akira Kurosawa: Álmok című alkotása a 'legenda' szerint a rendező élete során látott nyolc álmát meséli el. Az önmagukban is önálló egységet alkotó történetek összefűzve a művész lélekfejlődésének útját tükrözik az első két epizódban a gyermekkor színei és csodálatos, archaikus képekben gazdag világa jelenik meg - a kíváncsiság, a szorongás és a tiszta szív érzelmeivel ezt követően az álmok sötétebbé válnak és a fiatal férfi két történetét láthatjuk a harcról: kegyetlen hegymászás során és a világháborúban elveszített katonatársak kísérteteinek alakjában. Az ötödik részben a kiteljesedő művészet varázslata és átka elevenedik meg Vincent Van Gogh személyes sorsán és a géniusz festményeinek hangulatán keresztül. Az életközépen túl az álmok újra megtelnek szorongással és a jövőért érzett aggodalmakkal: a hatodik színben valósággá válik a háború utáni Japán legnagyobb félelme, az atomkatasztrófa, a hetedik út pedig a pokollá tett bolygót jeleníti meg. A végső álomban az időskor megnyugvása visszakanyarodik a gyermekkor színeihez, kiegészülve az életút során gyűjtött és megtalált bölcsességgel, valamint a belső elcsendesedéssel járó derűvel. A film lassan hömpölygő történetei, vizuális világa, valamint szimbólumai az élet csodálatos és borzalmas élményeiről mesélnek - megragadva álmaink őszinte és nyers hangvételének hiteles kifejezését

Format            : Matroska at 1 375 kb/s
Length            : 1,10 GiB for 1 óra 54 perc 40 mp 263emp
Video #0          : AVC at 2 020 kb/s
Aspect            : 720 x 480 (1.778) at 25.000 fps
Audio #0          : AAC at 256 kb/s
Infos             : 2 csatorna, 44,1 kHz

Kód:

https://data.hu/get/13455182/1990.Almok-Yume.rar